HC Panter aitab Eesti Toidupanka

HC Panter alustas 2020/2021 hooajal pikaajalist Eesti Toidupanga toetamist. Enne jõule käisid hokikooli ja uisukooli juhataja Kaupo Kaljuste ja esindusmeeskonna kapten Jaanus Sorokin esimesi toidupakke üle andmas.

Eesti Toidupank loodi 2010. aastal ja tänaseks on see kasvanud üle-eestiliseks võrgustikuks, kuhu kuulub 15 Toidupanka.

Toidu puuduses abivajajaid on Eestis väga palju. Juba ainuüksi Tallinnas on nädalas 6000 abivajajat. Üle kogu Eesti on see number veel 30% suurem ja see number aina kasvab iga aastaga. Koroona tõttu on olukord muutunud märgatavalt hullemaks.

HC Panter otsustas hakata toetama Eesti Toidupanka, et aidata abivajajaid. “Kui meil on võimalus teha head, siis muidugi me teeme seda, sest võime nii mõnegi inimesi päeva päästa,” lausus Kaupo. “Nii oleme eeskujuks oma klubiliikmetele ja kutsume  ka kõiki teisi toetama, kes seda juba ei tee.”

Klubi üks eesmärkidest on kaasata just lapsi ja noori ning tõsta nende teadlikkust abivajajate ja Toidupanga kohta. Klubi jaoks on tähtis, et noored hokimängijad mõistaksid, miks me seda teeme ja miks nemadki võiksid sellest osa võtma.

“Tugevam aitab nõrgemat alati. Kui on võimalus siis tuleb aidata ja nii tuleb ka lapsi kasvatada,” ütles Jaanus.

HC Panter alustas Toidupanga toetamist talvise fundraiseriga, mis algas 27. novemberil ja kestis kuni 1. detsemberini, mis on ülemaailmselt tuntud kui heategevusele annetamise päev #givingtuesday. 1. detsembril kogutud tulust annetas klubi 10% Eesti Toidupangale. Lisaks ka viimase kodumängu toetuspiletite tulust läks 10% Toidupangale.

Toidupanka saab toetada kõige mugavamalt läbi eCoop keskkonna.

Hetkel vajab Toidupank enim kuivaineid ja konservtooted, eriti just suhkrut ning liha- ja kalakonserve. Rohkem infot leiab SIIT.

HC Panter kutsub üles kõiki  klubiliikmeid, fänne ja kõiki peresid, et anda enda väikene panus Toidupanga heaks. Selle hooaja jooksul korraldab HC Panter veel mitmeid toidukogumisi. Hoia silm peal!

Vaata ka videot SIIT.

#hcpanteraitab #toidupank